Botička

Vyvíjíme krátký animovaný film manželů Anety a Michala Žabkových Botička. Videoukázky animačních tesů.

Synopse

V jedné podzimní zahradě, v dutině staré jabloně, žijí dva malí skřítci, Listěnka a Jablonín. Jejich nosíky vypadají jako větvičky, mají chlupatá ouška a dva vyceněné přední zuby jako veverky.

Tihle dva malí jabloňoví skřítci se mají moc rádi. Žijí v poklidu ve svém doupěti uvnitř stromu, skrytí před lidmi, a těší se na své první děťátko, které se má co nevidět narodit. Budoucí tatínek už před časem slíbil, že vyrobí miminku krásnou postýlku, ale stále má něco jiného na práci. Raději mastí karty s kamarády sýkorčáky nebo se tajně oddává odpolednímu odpočinku.

U zahrady, kde skřítci bydlí, stojí dům, ve kterém se zrovna chystá dětská oslava narozenin. Mezi hosty narozeninového odpoledne je i malá Lili s maminkou. Holčička má dnes velký den, vzala si poprvé své nové botičky, do kterých jí konečně dorostla noha. Cestou přes zahradu jen tak tak, že s nimi nezašlápnou skřítka Jablonína. Ten po neúspěšné výrobě postýlky hledá něco, do čeho by s Listěnkou mohli miminko uložit. Postupně domů dovleče skořápku od velkého ořechu nebo zapomenutou bábovku z pískoviště. Miminku se ale v žádné „postýlce“ nelíbí a pláče.

Jablonín nakonec v zoufalství vnikne do domu u zahrady a zmocní se jedné dětské botičky. Ta patří malé Lili, která ztrátu svého milovaného střevíčku opláče. Listěnka ale celou loupežnou událost odhalí. I když je botičková postýlka pro jejich miminko jako dělaná, donutí Jablonína, aby svůj nehezký čin napravil. Jenže jak? Skřítek se s botičkou na zádech vydává na dobrodružnou cestu do školky a cestou potkává několik nových přátel, kteří mu pomohou jeho vzácný náklad doručit.

Vývoj filmu podpořil Státní fond Kinematografie.