Daleko za hranicemi pochmurných každodenních stereotypů, existuje magický svět Tvojzemě, kde se havrani chovají jako tajní policisté, jeřáby kráčejí jako lidé a železný robot chce vládnout světu. Riki musí vstoupit do tohoto světa, aby našel pravdu a zachránil Tvojzemi – svůj vlastní svět. Journey to Yourland je celovečerní animovaný film pro děti a jejich rodiče. Vypráví o velkém dobrodružství chlapce Rikiho, které se odehrává ve dvou světech. Prvním je Tvojzemě, svět fantazie, ve kterém nic není nemožné, kde se plní dětské sny a představy, ale zároveň se v něm odehrávají dramatické souboje. Druhý svět, ten náš, je zpočátku šedivý a zahalený tíživým problémem, ale i v něm se ukáže, že problémy se dají překonat. Stačí jen najít tu správnou cestu.

Není to jen pohádka o kouzelném světě plném dobrodružství, film svým poselstvím může zároveň pomoci dětem zvládat problémy a složité situace, které jsou bohužel součástí jejich každodenní reality. Děti, které se podobně jako naše hlavní postava dostávají do obtížné rodinné nebo životní situace, jako je rozvod rodičů, se mohou z našeho příběhu poučit, že je potřeba o problémech mluvit, řešit je. Pro rodiče film přináší vhled do duše dítěte a ukazuje, jak děti vnímají jejich problémy.

Riki, desetiletý chlapec, uteče z domova. Zachytí totiž záhadný nouzový signál, který vysílá lesklý kamínek. Ten má zvláštní sílu – odnese Rikiho do dechberoucího paralelního světa Tvojzemě, kde se nádherné stroje procházejí po zlatavých pouštích a věda a příroda spolu pokojně koexistují. Zdá se, že všichni v Tvojzemi touží po získání tohoto pokladu, protože z něj celá země čerpá sílu a jeho vlastnictví zaručí majiteli velkou moc. Zářící kámen poprosí Rikiho o ochranu. Splyne s ním a ukryje se v jeho srdci.

S kým by měl Riki sdílet své tajemství? S jeho novou drzou kamarádkou Emmou? Se Železným mužem, mocným robotem a poradcem Prezidenta? S Tidlingem, opičím generálem? Nebo s nikým? Komu může věřit?

visual design

Celkový vizuální koncept filmu je založen na kontrastu obou světů, podobně jako příběh. Postavy pocházející ze skutečného světa mají realističtější vzhled, zatímco v Tvojzemi se většina postav chová nebo vypadá neobvykle. Jsou tu roboti, mluvící opice – armádní generál Tidling – nebo tajná služba, kterou představují velcí chodící havrani v černých kabátech.

Výtvarné návrhy

Skutečný svět, ze kterého Riki pochází, je inspirován betonovým sídlištěm. Charakter a atmosféra těchto míst odpovídá nelehké situaci, ve které se Riki nachází na začátku příběhu. Tvojzemě je pravým opakem skutečného světa. Odráží nekončící dětskou fantazii, je plná barev a neobvyklých textur na místech, kde je běžně nenajdete. V Tvojzemi funguje mnoho věcí odlišně a snadněji než v našem světě, jelikož Ricki chce, aby jeho vysněný svět zůstal nedotčen problémy skutečného světa

Rozhodli jsme se postavit náš vizuál na propojení světa 3D CGI s tradičními technikami animace a vizuálními styly - zejména stop-motion nás silně inspirovala. Stop-motion filmy a seriály mají v československé kinematografii dlouhou tradici. Filmy Jana Švankmajera, Jiřího Trnky nebo Karla Zemana jsou vizuálně i dnes stále jedinečné. My chceme na tuto tradici navázat našim filmem. Náš projekt je unikátní tím, že zahrnuje použití neobvyklého kanálu, který je postaven na herním enginu Unity. Díky tomuto přístupu budeme moci vytvářet vizuály téměř v reálném čase. Animace charakterů a částí prostředí sice probíhá standardně v 3D programu, ale všechno od layoutů, shadingu, svícení či atmosfér až po speciální efekty a úhly kamery je vytvářeno real-timově. Herní engine nám zkrátí čas rendrování na úplné minimum, což přinese kratší výrobní čas a nižší náklady.

Film je vytvořen ve slovensko-belgicko-české koprodukci a ve všech těchto zemích bude film uveden v klasické kinodistribuci. Protože animované filmy pro děti mají skvělý ohlas, věříme, že náš projekt bude zajímavý i mimo domácí území koproducentů. Film uvede také slovenská veřejnoprávní televize RTVS, která je jedním z koproducentů filmu. Výrobu filmu podpořil Státní fond Kinematografie.